Kumulacja Lotto:
5 000 000
Kumulacja Twój Szczęśliwy Numerek:

Mini Lotto to gra liczbowe, która zrodziła się z gry Express Lotek. Losowania gry odbywają się 3 razy w tygodniu, a dokładnie we wtorki, czwartki oraz soboty o godzinie 22:15. Transmisje z losowań możecie oglądać za pośrednictwem telewizji TVP info, naszej strony (wybierając z lewego menu losowania online), lub na stronie www.lotto.pl - oficjalna strona Totalizatora Sportowego. Na naszej stronie dostępne są również archiwalne nagrania z losowań gry Mini Lotto.

Dokładnie 9 Października 2009 roku Express Lotek zmienił się w Mini Lotto. Nowe Mini Lotto przejęło większość zasad od swojego poprzednika. Najważniejszymi zmianami była zmiana nazwy gry oraz wprowadzenie nowych, osobnych blankietów dla tej gry (wcześniej na jednym blankiecie można było zagrać w Dużego Lotka, Express Lotka i Zakłady Specjalne).

Zagrać w Mini Lotto można na różne sposoby. Jednym ze sposobów jest granie metodą blankietową przy, której sami wybieramy liczby i zakreślamy pionową kreską na blankiecie. Na podstawie blankietu terminal drukuje potwierdzenie. Inną metodą jest metoda chybił trafił. Grając tą metodą nie musimy się martwić o typowanie liczb, zrobi to za nas terminal. Istnieje także możliwość gry systemowej, o której opowiem nieco później.

Wygrywamy w przypadku gdy przynajmniej 3 liczby spośród typowanych przez nas (bądź wybranych metodą chybił trafił) są takie same jak losowane w studiu. Za dobrze wytypowane 3 liczby otrzymamy około 45 zł, za 4 dobrze wytypowane liczby otrzymamy około 1 350 zł, za 5 dobrze wytypowanych liczb otrzymamy nawet 250 000 zł. Największa wygrana w Mini Lotto padła w Warszawie i liczyła kwotę 261 504 zł. Wygrane 1, 2 i 3 stopnia zależne są od ilości wniesionych przez graczy zakładów oraz od ilości wygranych kuponów dlatego nie można określić dokładnie ile wyniesie wygrana.

Prawdopodobieństwo trafienia w Mini Lotto to kolejny aspekt nad którym warto się zastanowić. Na trafienie trójki mamy szanse jak 1 do 128, na trafienie czwórki mamy szanse jak 1 do 4 598, a na trafienie piątki mamy szanse jak 1 do 850 668. Aby zwiększyć swoją szansę na wygraną możemy zwiększyć ilość typowanych liczb grając zakłady systemowe.

Zakłady systemowe są o wiele droższe, a ich cena jest zależna od ilości typowanych liczb (możemy w zakładach systemowych typować od 7 do 12 liczb). Oczywiście łatwiej jest trafić 3 liczb typując aż 12 zamiast 5. Przykładowo grając zakładem systemowym 12 liczbowym nasze prawdopodobieństwo na trafienie trójki wynosi 1 do 8 (przypominam, że grając zakładem zwykłym prawdopodobieństwo wynosiło 1 do 128). Dodatkowym atutem gry jest obstawianie wszystkich możliwych kombinacji. Jeżeli więc trafisz 5 liczb oprócz wygranej 1 stopnia zgarniesz również 35 czwórek oraz 210 trójek (system 12 liczbowy).

Powyższa tabela przedstawia szczegóły dotyczące gry systemowej w Mini Lotto. Odczytać z niej możesz koszt każdego z systemu (jest on zależny od ilości obstawianych liczb), liczbę zakładów prostych składających się na dany system oraz ilość wygranych danego stopnia w zależności od ilości trafionych liczb. Może wydawać Ci się to na początku skomplikowane, ale do wszystkiego z czasem przywykniesz.

Myślę, że rozwiałem wszystkie Wasze wątpliwości na temat nowej gry liczbowej Mini Lotto. Jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zapraszam na nasze Forum Lotto.

Polecamy : Lotto przez Internet