Kumulacja Duży Lotek:
5 000 000
Kumulacja Twój Szczęśliwy Numerek:

Lotto to gra liczbowe, która zrodziła się z gry Duży Lotek. Losowania gry odbywają się 3 razy w tygodniu, a dokładnie we wtorki, czwartki oraz soboty o godzinie 22:15. Transmisje z losowań możecie oglądać za pośrednictwem telewizji TVP info, naszej strony (wybierając z lewego menu losowania online), lub na stronie www.lotto.pl - oficjalna strona Totalizatora Sportowego. Na naszej stronie dostępne są również archiwalne nagrania z losowań gry Lotto.

Dokładnie 9 Października 2009 roku Duży Lotek zmienił się w Lotto. Nowe Lotto przejęło większość zasad od swojego poprzednika - nie obyło się jednak bez zmiany stawki, wysokości wygranych, blankietów i oczywiście nazwy. Najwyższa kumulacja miała miejsce 6 listopada 2008 roku wyniosła aż 40 000 000 zł (jeszcze za czasów gry Duży Lotek). Początki tej gry sięgają roku 1957 wtedy to Totalizator Sportowy wprowadził grę Toto Lotek - w której losowane były 6 z 49 liczb. Lotto jest jedną z najbardziej barwnych gier liczbowych organizowanych w Polsce. Myślę, że warto poznać wszystkie jej zasady.

Zagrać w Lotto można na różne sposoby. Jednym ze sposobów jest granie metodą blankietową przy, której sami wybieramy liczby i zakreślamy pionową kreską na blankiecie. Na podstawie blankietu terminal drukuje potwierdzenie. Inną metodą jest metoda chybił trafił. Grając tą metodą nie musimy się martwić o typowanie liczb, zrobi to za nas terminal. Istnieje także możliwość gry systemowej, o której opowiem nieco później.

Wygrywamy w przypadku gdy przynajmniej 3 liczby spośród typowanych przez nas (bądź wybranych metodą chybił trafił) są takie same jak losowane w studiu. Za dobrze wytypowane 3 liczby otrzymamy zawsze 20 zł, za 4 dobrze wytypowane liczby otrzymamy około 225 zł, za 5 dobrze wytypowanych liczb otrzymamy około 6 000 zł. Największe różnice w wysokości wygranej występują w przypadku dobrze wytypowanych 6 liczb bowiem może to być od 2 000 000 zł (minimalna pula na wygrane 1 stopnia) do nawet 40 000 000 zł (rekordowa pula na wygrane 1 stopnia). Wygrane 1, 2 i 3 stopnia zależne są od ilości wniesionych przez graczy zakładów oraz od ilości wygranych kuponów dlatego nie można określić dokładnie ile wyniesie wygrana.

Prawdopodobieństwo trafienia w Lotto to kolejny aspekt nad którym warto się zastanowić. Na trafienie trójki mamy szanse jak 1 do 57, na trafienie czwórki mamy szanse jak 1 do 1 032, na trafienie piątki mamy szanse jak 1 do 54 201, a na trafienie wymarzonej szóstki mamy szansę jak 1 do 13 983 816. Aby zwiększyć swoją szansę na wygraną możemy zwiększyć ilość typowanych liczb grając zakłady systemowe.

Zakłady te są o wiele droższe, a ich cena jest zależna od ilości typowanych liczb (możemy w zakładach systemowych typować od 7 do 12 liczb). Oczywiście łatwiej jest trafić 3 liczb typując aż 12 zamiast 6. Przykładowo grając zakładem systemowym 12 liczbowym nasze prawdopodobieństwo na trafienie trójki wynosi 1 do 8 (przypominam, że grając zakładem zwykłym prawdopodobieństwo wynosiło 1 do 57). Dodatkowym atutem gry jest obstawianie wszystkich możliwych kombinacji. Jeżeli więc trafisz 6 liczb oprócz wygranej 1 stopnia zgarniesz również 36 piątek, 225 czwórek oraz 400 trójek (system 12 liczbowy).

Powyższa tabela przedstawia szczegóły dotyczące gry systemowej w Lotto. Odczytać z niej możesz koszt każdego z systemu (jest od zależny od ilości obstawianych liczb), liczbę zakładów prostych składających się na dany system oraz ilość wygranych danego stopnia w zależności od ilości trafionych liczb. Może wydawać Ci się to na początku skomplikowane, ale do wszystkiego z czasem przywykniesz.

Myślę, że rozwiałem wszystkie Wasze wątpliwości na temat nowej gry liczbowej Lotto. Jeżeli macie jakieś wątpliwości i pytania zapraszam na nasze Lotto Forum.

Polecamy : Lotto przez Internet